Posted on 29-04-2012
Filed Under (Zapytajki, Związki) by Ktoś

To pytanie wbrew pozorom nie posiada łatwej odpowiedzi. Kobieta to bardzo złożona istota i wszystko co robi jest wynikiem wcześniejszych bardzo skomplikowanych procesów w jej głowie.

Dlaczego kobiety zdradzają?

Większość kobiet jest wrażliwych i czułych. Gdyby mogły obdarowały by swoim uczuciem cały świat. I tu właśnie jest problem. Facet w relacjach z kobietami preferuje zwierzęce reguły gry – zdobycz (czyli dziewczyna) jest wyłącznie jego, bo przynależy do jego stada. Kiedy obcy wysyła jej sygnały, mężczyzna od razu wyczuwa niebezpieczeństwo i działa. Kobiety nie mają tej granicy do której można się posunąć w relacjach z innymi mężczyznami. Często właśnie kobiety nieświadomie kokietują innych facetów, wysyłając im słodkie uśmiechy, prowokują gestami czy słowami. Dla kobiet to często zwykła gra, natomiast u mężczyzny włącza się sygnał zachęcający do rozpoczęcia polowania.

Właśnie z tego błahego powodu czyli chęci darzenia uczuciem każdego napotkanego mężczyzny rodzą się zdrady. Przyjrzymy się bliżej temu procesowi…

Wyobraźmy sobie sytuację: jest dziewczyna, która ma faceta. Mieszka z nim i są praktycznie szczęśliwi. Ona studiuje i ma na roku nie jednego kolegę, spotykają się na imprezach grupowych oraz przyjaźnią się. Po pewnym czasie ona zaczyna bardzo dobrze rozumieć się z jednym z kolegów, spędzają razem coraz więcej czasu. Po pewnym czasie w jej związku zaczyna się robić coraz chłodniej, bywają kłótnie i sprzeczki o błahe sprawy. W końcu pada jedno znaczące zdanie do partnera: „bo ty mnie nie rozumiesz i nie mam o czym ze sobą rozmawiać”. W ten sposób kobieta mówi: mój kolega mnie lepiej rozumie niż ty. Tak właśnie rodzą się zdrady. Na początku niby nic, pozorne koleżeństwo.

Czyja wina?

Logicznie patrząc to niczyja. Można by się sprzeczać, ale w takich sytuacjach trudno określić konkretnie winną osobę. Ona wcale go nie podrywała, nie narzucała się. Po prostu była miła. On także starał się być miły i uczynny wobec niej. To działa na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Ona wyzwoliła w nim uczucie zdobywcy, a potem dała ponieść się temu zdobywaniu.

Tym sposobem najłatwiej zdradzić. Niby niegroźnie wyglądająca przyjaźń, która prędzej czy później przeradza się w coś więcej. Najtrudniej jest określić granicę i moment, w którym może być już za późno, dlatego tego typu sytuacje są trudne to przewidzenia. Jest to najbardziej niewinny sposób na zdradę.

Jak można inaczej?

Oczywiście są inne powody, dlaczego kobiety zdradzają. Czasami dziewczyna chce czuć się adorowana i podrywana. Testuje swój urok na różnych facetach. Tak bardzo pragnie się podobać, że nie widzi iż rani innych. Niektóre kobiety robią tak, gdyż w przeszłości doświadczyły przykrych chwil np. porzucił je mężczyzna, którego bardzo kochały.

Czasami niektóre kobiety bardzo pragną zemsty z powodu tego, że w przeszłości zdradził je mężczyzna. Dają sobie pozwolenie na zdradzanie każdego mężczyznę, z którym przyjdzie im być w związku. To bardzo groźny sposób, gdyż kobieta + upór + chęć zemsty = wielka krzywda i to nie tylko partnerowi, ale również samej sobie.

Są także dziewczyny, które zdradzają tak po prostu – dla zabawy. Chcą pokazać koleżankom, że są atrakcyjne i każdy facet będzie zainteresowany. Jednak na koniec trzeba przypomnieć, że kobiety lubią być króliczkami, a mężczyźni tymi, którzy za nimi gonią. W momencie gdy króliczek zostanie złapany jest szczęśliwy i chwilowo poddaje się tej przyjemności, natomiast po jakimś czasie króliczek znów ucieka.

 

(1) Comment    Read More   

Comments

Rzymianin on 30 kwietnia, 2012 at 15:20 #

U mnie w podobny sposób skończył się związek z dziewczyną, która wyjechała na studia do innego miasta. Sam nie miałem za wiele kasy, żeby do niej jeździć, więc ona przyjeżdżała do mnie. Zawsze wysłuchiwałem tego, jakich ona to nie ma super kolegów, jak się z nimi wspaniale dogaduje. Oczywiście nie trwało kilka miesięcy, jak sama powiedziała mi, że mnie zdradziła z jednym. Próbowałem z nią być, wybaczyć, ale straciłem kompletnie zaufanie. Potem już się związek sypnął, bo dalej tego nie opłacało się ciągnąć. Dlatego wszystkim, którzy sądzą że związek na odległość ma sens od razu mówię – TO NIE MA SENSU.


Post a Comment
Name:
Email:
Website:
Comments:


7 − trzy =