Rodzinne kombi do 25 tys

• Wraz z moją żoną spodziewamy się dziecka. Obecnie mamy samochód, który jest raczej zbyt mały do przewozu niemowlaka w foteliku bo jest to 3 drzwiowe Fiat Grande Punto 1.2 diesel 120 KM z 2006 roku.

Przed nowym (używanym) autem stawiamy następujące wymagania:

1. Wielkość raczej powyżej kombi-kompaktowego, bo auta typu Astra H, Ford Focus II wyglądają mi raczej średnio i są kiepsko wyposażone, jednocześnie kombi o długości 4.5 metra wygląda raczej mało zgrabnie. Dlatego celujemy w klasę średnią

2. Silnik raczej 150 km+ gdyż obecne 120 koni w Punto to wcale nie jest za dużo a Punto waży około 1100 kg a kombi raczej 1500+. I najlepiej diesel, by wciskało w fotel.

3. Nie starsze niż 2006 rok, gdyż widzę, że w obecnym aucie już "dzieje się coś złego", no ale liczę że lepszej marki samochód będzie wyglądał dobrze jak będzie miał powiedziemy 12 lat. Chcę nim jeździć 3 lata max.

4. Fajnie jakby był xenon, samochód może być nawet rok starszy albo 2 tysiące droższy żeby tylko mial ksenonowe oczy

5. Raczej Manual, chyba że jakiś bezawaryjny automat, ale takich chyba jest niewiele

Chcę nadmienić, że pierwotnie nie mam żadnych kandydatów i czekam na wszelkie propozycje.
  • Kup sobie Lagunę Grandtour 2.0 dCi 150 KM albo nawet 178 KM jak znajdziesz. Trafisz w tej cenie 7 letnią. W większości skrzynie są manualne, xenon rzadko ale też występuje.

Idealny samochód i nie jest to żaden wynalazek, o części łatwo.

Nie sugeruj się awaryjnością, Laguny II były awaryjne Laguny III psują się mniej niż Niemce.
  • Laguna to tani francuzki średniak. Odradzam. Jeśli już koniecznie samochód z Francji to Citroen C5. Tylko że w tej cenie znalezienie C5 III będzie raczej trudne.

Proponuje Ci takie samochody:

Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTD 150 KM jak ma być bardzo wykfintnie
    Fiat Croma 1.9 JTD 150 jak ma być bardzo rodzinnie
    Saab 9-3 Sportkombi 1.9 TID 150 KM jak ma być indywidualnie i sportowo
  • Piszesz, że liczą się osiągi, rada jest jedna: BMW 320d.

Tylko, że za 25000 tysięcy nie znajdziesz E90.

A może warto dołożyć? Wystarczy 30000 i kupujesz 320d E90

Nawet z dość słabym motorem 163 KM mieli powyższą konkurencję w przedbiegach. Do tego tylny napęd, który sprawia że na mokrym nie ślizgasz się tylko startujesz.

Jeśli jednak nie chcesz dołożyć a godzisz się na starszy samochód, powyższy budżet starczy na znakomite E46 330d 218 KM w serii z możliwością chiptuningu na 280 KM.
  • Polecam Forda Mondeo IV. Powinno już się kupić najstarsze w tej cenie. Samochody obszerne i dobrze wyposażone w wersji Titanium.
  • A ja polecam w tej cenie Vectra C polift, bardzo przestronne auto tylko jak ktoś lubi szybciej jeździć to TYLKO i wyłącznie 150 KM.
  • Większość polaków pracujących w Holandii kupuje BMW E91 i nie narzeka bo to bardzo dobre samochody :P
  • Nie wiem czy cenowo się już łapie, ale chyba tak: ale dla mnie ideałem auta rodzinnego jest Opel Insignia. Samochód bardzo duży w środku. Gdy w nim siedzę przypomina mi się wyjazd na wczasy z wujkiem, który miał Opla Omega :P; obszerny bagażnik; komfort. Nic nie brakuje.

BMW??? Te samochody są strasznie ciasne w środku.
  • Alfa 159 ma styl

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!