Ile kosztuje czynsz w bloku

• Poszukujemy z moim boyem wlasnego lokum. Nigdy nie mieszkalam w bloku. On tez nie. Moi rodzice mowia ze mieszkanie w bloku to strata pieniedzy bo czynsze na bloku sa bardzo wysokie i to strata kasy...

Jak to jest? Ile placicie za czynsz w mieszkaniach własnościowych.
  • Ja place miesiecznie 570 zl za mieszkanie 57m2

To co ludzie nazywaja czynszem w bloku tak naprawde sklada sie z kilku elementow:
    - faktycznego czynszu (eksploatacja + fundusz remontowy): 162 zl
    - oplaty za wode i kanalizacje: 116 zł za 10m2
    - oplaty za ogrzewanie: 256 zl (platne caly rok: niezaleznie czy zima, wiosna, lato, jesien)
    - oplat za wywoz smieci: 12 zl (mamy bardzo tanie smieci po 6 zl / osoba)
    - kilku niewielkich oplat za wspolne swiatlo na klatce, podatku od nieruchomosci i ubezpieczenia: 24 zl

Tak naprawdę czynszem powinno się tylko ten pierwszy składnik. Za wodę, kanalizację ogrzewanie i wywóz śmieci płacisz przecież równieżmieszkajać w domu...

Jak ktos ma ciepla wode w domu to bedzie placil jeszcze wiekszy czynsz bo u mnie gaz grzeje terma gazowa i place za to dodatkowo 70 zl. W przypadku grzania wody przez spółdzielnie zapewne czynsz za takie mieszkanie wynislby jakies 650 zł.

W blokach gdzie nie ma sieciowego ciepła tylko grzeje sie gazem to "czynsz" za takie mieszkanie jak moje wynioslby tylko 314 zł. No ale za gaz zima przychodzilby rachunek po 400-500 zl / miesiac... (znajoma tak ma wiec wiem). A u mnie caly rok place tylko te 70 zl za gaz na ktorym jeszzce gotuje...

uff ale sie napisałam :] mam nadzieje ze informacja kompletna i czytelna???
  • Jak placisz 256 zl * 12 miesiecy = 3072 zl za ogrzanie 57 m2 to albo masz skranie zimne (polnocne, stare okna, nieocieplone, narozne) mieszkanie albo prezes kreci na tym niezle lody...

Za taka kase ogrzejesz sredniej wielkosci dom gazem ziemnym
  • blok jest nieocieplony to fakt. sadzisz ze po dociepleniu (jest planowane na 2017 rok) rachunki za ogrzewanie beda duzo nizsze????
  • dzieki za konkretne info. Podliczylismy z chlopekim ze ten "FAKTYCZNY CZYNSZ" i tak tak naprawde niewiele, gorzej z tymi innymi oplatami, serio w domu wychodzi znacznie taniej niz w bloku?
  • Ogrzewanie nawet jak wychdzi w domu drozej niz sam opal w domu to nie mozna porownywac bo jak w domu palisz weglem to musisz bez przerwy szuflowac (nawet w piecu z podajnikiem) no i jak ci padnie kociol to wydatek 5-10 tysiecy zlotych a niestety to nie sa urzadzenia ktore zyja wiecznie...
  • Jak blok jest ocieplony to eksploatacja + fundusz remontowy sa pomniejszane a dolicznaa nowa pozycja "termomodrenizacja" czy cos w tym stylu. Czynsz nie ulega zmianie. Sama w takim bloku mieszkam, mieszkanie 52 metry, niestety pomimo ocieplenia za ogrzewanie place 180 zl miesiecznie co wydaje mi sie nie tak malo...
  • Powiem tak: ZA DUŻO; dlatego co kumatsi wynoszą się z osiedli do domków. Nie ważne, stać Cie na całkiem nowy super z dużym metrażem kup taki. Stać Cie na mniejszy: buduj. Nie stać Cie na nowy kup starszy. Masz stary dom: remontuj. Mówię to każdemu. Wiele koleżanek dostało stary dom po babci/cioci/rodziach, sprzedali kupili mieszkanie z gołodupcem który niczego nie dostał i teraz żałują... że trzeba było remontować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!