Czy samochody hybrydowe trzeba ładować

 • Znajomi kupili sobie samochód Toyota Auris z napędem hybrydowym. Autkiem cicho jeżdża po osiedlu bo posiada ono silnik elektryczny. Bardzo mi się to podoba. Czy taki samochód trzeba ładować? Mąż mówi że maja gniazdko w garażu do którego nonstop podłaczony jest samochód... czy to prawda?

  Nie wiedziałam, że już są takie normalne auta elektryczne a nie tylko melexy służb komunalnych :P
 • Tu masz odpowiedź:

  http://www.pojazdy.net/samochody-hybrydowe/czy-samochody-hybrydowe-trzeba-ladowac/

  Tego modelu nie da się ładować bo ma bardzo mały akumulator: byłby to nieopłacalne finansowo (podłączanie i odłączanie od prądu). Ładuje się tylko i wyłącznie Prius-a Plugin (ze wszystkich modeli Toyoty).
 • Ten hybrydowy auris standarowo posida akumulator 1 kWh więc rzeczywiście bardzo mało. Ale można go rozszerzyć do 4 kWh i wtedy da się go ładować. Wadą jest większa masa... no i fakt, że kosztuje to jakieś 4000 EUR więc kompletnie się nie opłaca.
 • Czyli taka hybryda to auto z dwoma silnikami? Spalinowym i elektrycznym? Dobrze rozumiem? Skąd się więc bierze prąd w silniku elektrycznym skoro nie ładuje się akumulatora?
 • Silnik spalinowy ładuje akumulatory :P
 • Czy hybrydy mają sens to niewiem, nie powiem. Natomiast auta elektryczne są super. Koleżanka ma Fiata pięćset Electric. Samochód bardzo szybki, cichy a koszty prądu są pomijalne... super samochód!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!