Kosiarki akumulatorowe, czy są coś warte?

• Chciałam mojemu TŻ kupić na prezent kosiarkę akumulatorową. Zawsze gdy kosimy trawę musimy to robić razem gdyż jeden musi trzymać kabel. Akumulatorowa rozwiązałaby ten problem. Wiem, że idzie zima, ale myślę że to dobry sezon na zakup kosiarki gdyż ceny są niskie.

Myślicie, że taki zakup ma sens? Niestety nigdy nie używałam takiego urządzenia (tylko zwykła elektryczną).
  • To już wynaleźli coś takiego jak kosiarki na akumulator? Super sprawa bo muszą być bardzo ciche, bardzo mnie denerwuje gdy ktoś w piękny dzień kopci i hałasuje kosiarką na benzynę :/ Z drugiej strony trudno się ludziom dziwić bo wielu ma wielkie posesje i musieliby mieć super długi przedłużacz do koszenia.
  • Skoro są wiertarki akumulatorowe to czemu nie było by być kosiarek? Świat idzie do przodu!
  • Jaki konkretnie model chcesz kupić albo ile kasy chcesz wydać na taka kosiarkę?

Jak tanie i na akumulator na pewno będzie złe bo nie ma jeszcze takich akumulatorów, żeby był lekkie pojemne i tanie.

Druga sprawa jaką trawę zamierzasz tym kosić? Wysyką? Niską? Czy teren jest równy tak że kosiarka bez problemu po nim jedzie czy musi się męczyć z górkami/dolinkami?
  • Sama mam Stiga COMBI 40 E. Do koszenia małego przy domowego trawnika jaknajbardziej ok. Natomiast mój tata porzyczył sobie kiedyś na działkę bo zepsuła mu się spalinówka (a prądu na działce brak) no i niewiele skosił a akumulator rozładowany.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!