Posted on 09-10-2013
Filed Under (Mężczyzna) by Ktoś

Dawniej uważano, że mężczyzna najpierw ma iść do pracy, zarobić dużo pieniędzy a potem szukać dużo młodszej żony i mieć z nią dużo dzieci. Wtedy 30 letni mężczyzna, który szukał żony 16-to latki był po prostu wyjątkiem. Jak jest dziś?

Młoda do zamążpójścia ze starym niechętna…

16, 17 czy 18-nastkolatka woli w większości przypadków zadawać się co najwyżej z trochę starszymi. Co prawda lepiej, żeby chłopak miał samochód, a najlepiej nawet jakieś własne bądź wynajęte mieszkanie (z tego względu student to dobra opcja), ale żeby w głowie były mu raczej dyskoteki i imprezy niż przewijanie niemowląt…

Jeśli bardzo młoda dziewczyna dostanie propozycję od 30-sto latka ślubu i rodzenia dzieci w większości przypadków ona nie będzie zainteresowaną taką formą gdyż… woli być dzieckiem dla swoich rodziców niż być rodzicem dla swoich dzieci. Woli by jej gotowano obiad a nie żeby ona musiała karmić dziecko.

Rodzice będą na nie…

Gdyby nawet nastolatka była chętna do zamążpójścia ze „starym” 30-sto latkiem to rodzice jej szybko „przegadają”: masz iść na studia, zrobić tytuł profesora, iść do szpitala na doktora, albo nawet ordynatora… albo idź do dużej firmy i poznaj tam dyrektora.

W swoim wieku trudno znaleźć

Te które lubiły seks za młodu i chciały wyjść za mąż szybko, żeby wyrwać się z domu mają już dzieci w wieku szkolnym. Te które chciały się kształcić i poszły na studia na studiach na pewno nie były same przez okres studiów a to budzi pewne komplikacje.

W swoim wieku: kobieta z dużą ilością partnerów

Kobiety, które „miały siebie za coś” i nie chciały wchodzić w związek z pierwszym lepszym miały delikatnie mówiąc niejednego partnera. Zmieniały chłopaków raz na kilka miesięcy… pytanie czy Ty chcesz taką żonę? Jeśli Ty również taki byłeś z pewnością Ci to nie przeszkadza, gorzej jeśli tak nie byłeś…

W swoim wieku: z jednym czy dwoma partnerami

Jeśli kobieta ma 27 – 30 lat i nie zmieniała ciągle chłopaka… to na pewno miała stałego jednego czy dwóch. To czasami nie jest problem, jednak jeśli mieszkała z nim i był to silny związek emocjonalny (kobieta wiążę się z mężczyzną gdy dużo z nim przebywa, nawet jeśli jej przy nim źle) to będzie ciągle do tego wracać…

Będzie mówić, tu byłam z Robertem a tu pierwszy raz mi dał kwiaty… gorzej jeśli będzie też śledzić na bieżąco jego życie, najgorzej jeśli jest z tego samego miasta i będą się często spotykać. Można z tym żyć… ale musisz sobie znaleźć jakieś swoje „byłe” i wspominać o nich.

W swoim wieku bez doświadczeń w związkach

Istnieje możliwość, że znajdziesz dziewczynę która mimo, że jest w Twoim wieku, lub trochę młodsza lub starsza to nie ma doświadczeń w związkach. Najczęściej jednak one posiadają różne wady… np. ich masa może odbiegać od średniej o kilkadziesiąt kilogramów, bądź są tak zżyte z rodzicami, którzy kontrolowali całe ich życie że muszą ich o wszystko pytać i konsultować. Małżeństwo z taką osobą może być bardzo trudne. Mama będzie do was przyjeżdżać i ingerować w wasz związek.

Niestety: Po 30-stce nie jest łatwo

To niestety prawda. Jeśli masz 30, 35 czy 40 lat i szukasz żony, łatwo nie masz. Jeśli nie masz domu o powierzchni przynajmniej 150 m2 w mieście powiatowym i samochodu który wart jest przynajmniej 20 średnich krajowych i nie rozwalasz pieniędzy na lewo i prawo to nie masz łatwo. Możesz trafić na kobietę po przejściach, leniwą nastolatkę bądź „mamincórkę”.

Nawet jeśli zechce Cie poślubić kobieta 10 czy nawet 15 lat młodsza, to spójrz nie tylko na jej niski wiek, ale również na cechy jej charakteru i jej wady… oraz to ile Twoje małżeństwo może Cie w przyszłości kosztować: np. gdy będziesz musiał wszystko jej kupować bo ona nie będzie pracować a dodatkowo brać ją do restauracji i opłacać sprzątaczkę…

W dzisiejszych czasach 30 letni kawalerzy mają wyjątkowo trudno. Dziś trudno o dobrą i pewną pracę za odpowiednio duże pieniądze. Tzw. „miejsca płacy”, czyli pewne i dobrze płatne w firmach państwowych zostały pozajmowane przez starsze pokolenie a w międzynarodowych korporacjach trzeba wykazać się umiejętnościami i umieć ciężko pracować. Emigracja również nie rozwiązuje problemu, gdyż życie za granicą jest droższe a dorobienie się za granicą i życie za zarobione pieniądze w Polsce jest dobre tylko na krótką metę.

(8) Comments    Read More   

Comments

Zdzisław on 9 października, 2013 at 09:08 #

Niestety prawda i 100% prawda. Sam mom 38 lat ojciec na dyskoteki nie puszczal przy gospodarce kazal pomagac. Teraz mam gospodarstwo 2000 ha i dom niewykonczony ale co?
Kazda mloda co sie kreci obok mnie chcialaby przyjsc na WYGODY. Tzn. dom skonczony a przy gospodarce nie pomoze.
W moim wieku kobiet we wsi juz nie ma bo wszystkie wyjechaly do Warszawy albo zagranice.
Kuzyn dostal VW Golf na 18-stke, na gospodarce ojciec mu nie kazal robic dorwal pare lat pozniej 2 lata mlodsza na dyskotece niunie, teraz maja ponad 30 i juz dzieci przy sadzonkach w tym roku robily. A ona taka laska ze te mlodki co do mnie chodza przy niej liche…


Mateo on 9 października, 2013 at 10:19 #

Nie warto to sie zenic przed 30-stka a nawet przed 40-stka!
Ja mam „juz” 34 lata i nie wiedze potrzeby angazowania sie w zadne zwiazki na „powaznie”. Moja aktualna partnerka z ktora bardzo mi jest dobrze ma 21 lat i jest fajnie, jezdzimy w gory i na imprezy chodzimy razem a inni kumple siedza z kwokami 30 lat… i ZAZDROSZCZA!


MAC on 9 października, 2013 at 19:15 #

glupoty, odkladac kase nie zenic sie i nie miec dzieci zyc z odsetek lokat z dzieciami tylko problemy i koszty…


Karol, lat 34 on 10 października, 2013 at 06:40 #

Bez pensji 10 000 pln i 200 000 pln żadna 25 latka ze mna nie chce byc… niestety CAŁA PRAWDA!


Renata on 10 października, 2013 at 06:42 #

No co Wy chłopaki za głupoty piszecie. Sama mam 22 lata i szukam dojrzałego chłopaka, dojrzałego czyli takiego który ma około 30 – 35 lat. Niestety faceci w moim wieku to leszcze i nie potrafią zrozumieć kobiet. Szukam mężczyzny a nie chłopaka. Bynajmniej nie chodzi mi o pieniądze… bo prawdziwego faceta nie poznaje się po portfelu… lecz po tym jak traktuje kobiety.


Piotr on 3 listopada, 2013 at 11:58 #

Wiem chłopaki jak się ma 20 kilka lat to się nie szuka dziewczyny na poważnie, tylko żeby zaliczyć. Wydaje, że za kilka lat będzie pełno młodych do wyboru. Tylko pomyślcie: jakoś teraz te seksowne 18, 19, 20-sto latki specjalnie 30-sto latków….


Chrystian on 3 listopada, 2013 at 12:42 #

Ja jakoś widzę coś zupełnie innego. Małolaty uwielbiają chłopaków po 30-stce.


Natalia on 4 listopada, 2013 at 12:40 #

Ja mam 31 lat, dobrą pracę, własne mieszkanie i dobry samochód. I wiecie co: chłopaka ani męża nie szukam bo po co mi :]


Post a Comment
Name:
Email:
Website:
Comments:


− 4 = jeden